Szkolenie ogniowe

W ramach działalności prowadzimy szkolenie ogniowe głownie dla członków naszego stowarzyszenia oraz osób/organizacji z nami współpracującymi.

Szkolenie obejmuje podstawy w obsługiwaniu się bronią palną, w tym bronią krótką kalibru 9mm, bronią długą głównie rodziną broni AK i jej odmianami w różnym kalibrze, bronią wyborową, oraz strzelbami gładkolufowymi.

Szkolenie jest prowadzone pod kątem bezpiecznego posługiwania się uzbrojeniem jak również nauką prowadzenia celnego i przede wszystkim skutecznego ognia.

 

 

Od kwietnia 2023 roku rozpoczynamy w ramach stowarzyszenia tak zwane „Strzelania otwarte” dla osób chętnych z poza „Strzelca”. Tego typu eventy są przeznaczone dla osób które nigdy nie strzelały i chciałyby nabyć taką umiejętność. Zajęcia mają luźna atmosferę. Nasza kadra instruktorska wprowadzi każdego na spokojnie w tajniki tego rzemiosła.

Strzelania tego typu mają charakter komercyjny. Są prowadzone za opłatą która zasili kasę naszego stowarzyszenia co pozwoli na rozbudowę naszego arsenału oraz pozwoli na zakup wyposażania dla młodzieży zrzeszonej w Jednostce Strzeleckiej 1008 Elbląg.

 

Wymogi formalne do udziału w strzelaniach otwartych:

-Uiszczenie opłaty na miejscu przed przystąpieniem do strzelania.

-Wypełnienie i podpisanie deklaracji uczestnictwa na miejscu.

-Osoba pełnoletnia wraz dowodem osobistym lub innym dokumentem tożsamości.

-W przypadku osoby niepełnoletniej minimum to wiek 16 lat oraz obecność opiekuna prawnego na strzelnicy oraz wypełnienie deklaracji przez rodzica/opiekuna na miejscu.

-Absolutny zakaz udziału w przypadku spożycia alkoholu lub innych środków odurzających.

– Bezwzględne przestrzegania zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, które zostaną przekazane przez instruktora przed rozpoczęciem strzelania.

– Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia z terenu strzelnicy osoby która nie stosuje się do poleceń instruktora oraz świadomie łamie zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. W takim przypadku dokonana wcześniej opłata nie będzie zwracana.

– Dbamy o porządek na terenie strzelnicy. Łuski są zbierana, śmieci wyrzucane do miejsc przeznaczonych w tym celu.

 

 

Co zapewniamy ?

– Profesjonalną kadrę instruktorską

– Różne rodzaje broni i amunicji

– Ochronniki słuchu

-Tarcze strzeleckie

– Wyposażenie medyczne w razie potrzeby

 

Na obiektach na których będziemy prowadzili strzelania istnieje możliwość dojazdu autem bezpośrednio pod samą strzelnicę.

Na terenie strzelnicy jest możliwość rozpalenia ogniska i zjedzenia w przerwie między strzelaniami np: pieczonej kiełbaski.

 

 

 

O terminach odbywania się tego typu eventów będziemy sukcesywnie informować na naszym koncie na Facebooku.