Działalność Społeczno-wychowawcza

Nasza działalność opiera się na dwóch filarach: szkoleniu oraz działalności społeczno-wychowawczej.

Działania społeczno-wychowawcze to przede wszystkim udział naszych członków w różnych uroczystościach państwowych i świętach narodowych. Elbląska Jednostka Strzelecka, wielokrotnie udzielała wsparcia logistycznego oraz osobowego takim organizacjom jak Związek Sybiraków w Polsce. W przeszłości aktywnie wspieraliśmy działania środowisk kombatanckich na terenie Elbląga. Nasi członkowie wielokrotnie pełnili warty honorowe w trakcie istotnych dla naszej Ojczyzny rocznic.

W niedawnej przeszłości prowadziliśmy zbiórkę wyposażenie i darów dla ogarniętej wojną Ukrainy.

 

 

 


W 2022 roku po zbrodniczej agresji Rosji na niepodległą Ukrainę, poniesieni falą solidarności z naszym broniącym się sąsiadem, oraz zwyczajną chęcią pomocy, postanowiliśmy rozpocząć zbiórkę darów.

Mieszkańcy Elbląga okazali się być bardzo hojni !!! W ciągu kilku dni udało się uzbierać całkiem sporo darów, w skład których wchodziło wyposażenie dla sił zbrojnych Ukrainy takie jak sprzęt taktyczny, kamizelki, ładownice, hełmy, drony oraz sprzęt medyczny.

 

 

 

 

Więcej na temat akcji możecie przeczytać pod tym linkiem. Jest to materiał lokalnego elbląskiego portalu informacyjnego na ten temat.

 

 


Na początku 2023 roku postanowiliśmy wesprzeć Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jednostka wzięła udział w finale WOŚP który odbywał się na starym mieście w Elblągu. Mieszkańcy miasta mogli się zapoznać na żywo

z wyposażeniem jakiego używamy na co dzień w procesie szkolenia. Najmłodsi natomiast mogli zrobić sobie zdjęcia z pomalowana twarzą na stanowisku snajperskim.

W ramach imprezy prowadziliśmy kwestę na rzecz WOŚP, udało nam się zebrać kilka set złotych i tym sposobem dołożyć naszą cegiełkę do tego ważnego wydarzenia.

 

 

 

 

 

 


„Obronność dla najmłodszych”

Pod koniec maja 2023 zrealizowaliśmy wydarzenie związane z przeszkoleniem młodzieży

z podstaw obronności. Około 30 dzieciaków z okolicy Elbląga miało okazje miło i kreatywnie spędzić z nami czas, jednocześnie

zdobywając ciekawą wiedzę dotyczącą obronności.